סקירת ספר – Social Media for Trainers

bozarth_coverג׳יין בוזארת׳ היא אחת ממובילות הדעה בנושאי למידה חברתית בעולם. בין השאר, היא שותפה לקבוצה המובילה את הצ׳אט בטוויטר בנושא למידה בעל התגית lrnchat# הנערך כל יום חמישי (ושאת המקבילה העברית שלו התחלנו למסד לפני מספר שבועות).
לפיכך, הציפיות שלי היו גבוהות למדי כאשר הזמנתי את הספר שלה, הנקרא Social Media for Trainers. ייתכן שהציפיות שלי היו גבוהות מדי, או שהעיסוק הניכר שלי בתחום גרם לי לתחושה שהספר לא חידש לי רבות.
הספר סוקר מספר כלים מובילים של מדיה חברתית, מסביר את אופן השימוש בהם, ומציע דרכים ליישם באמצעותם למידה בארגונים.
הכלים הנסקרים הם טוויטר, פייסבוק, בלוגים, Wikis, וכן כלים נוספים כגון Google Wave (שכבר חדל מלהתקיים והוחלף ע״י גוגל פלוס), Slideshare, YouTube וכלים נוספים.
כל פרק כולל הסבר קצר על מהות הכלי, רקע על אופן השימוש בו, דגשים על יתרונותיו וחסרונותיו בהקשר של למידה ורעיונות שונים ליישום למידה ארגונית באמצעותו.
למי שאינו מכיר את כלי המדיה החברתית המתוארים, הספר עשוי להוות מבוא טוב לכניסה לעולם זה, ולעורר את המחשבה לגבי האפשרויות הגלומות בכלים לצרכי למידה. יש בו גם מקבצי רעיונות שימושיים לסיטואציות שונות.
אולי תחושת האכזבה המסוימת שיש לי מהספר נובעת מכך שהרבה מהרעיונות בו מציגים את אפשרויות השימוש בכלי למידה חברתית לפני, בזמן ואחרי הדרכה במסגרת כיתה. לטעמי, העוצמה האמיתית של כלי למידה חברתית מצויה בשימוש בהם כאמצעים לתמיכה מתמשכת בביצועים בזמן אמת, ולא רק כתוספות להדרכות קלאסיות. ואמנם, בחלק האחרון של הספר מציגה המחברת את הגישה הזו אך הרושם מהחלק הראשון כבר נחרת בזכרון לדעתי.
בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להכיר את כלי המדיה החברתית ולקבל כמה וכמה רעיונות על יישומם בלמידה, אני מאמין שתמצאו את הספר מועיל. אם אתם מחפשים ספר המציג את הנושא בצורה רחבה יותר ומצביע על המהפכה האפשרית בעולם החמידה הארגונית, אני ממליץ לכם לקרוא את הספר שסקרתי כאן בעבר – The New Social Learning. את הבלוג של ג'יין בוזארת' תוכלו למצוא כאן. להאזנה לריאיון שערכנו עם ג'יין בוזארת' לחצו כאן.
וזו הזדמנות טובה להזמינכם להצטרף אלינו לצ׳אט העברי בטוויטר בנושא למידה, שהמפגש השלישי יתקיים מחר, 8 בנובמבר, בשעה 14:00. הנחיות לקראת השתתפות תוכלו למצוא כאן, וגם סיכום של המפגש הראשון והשני.

VN:F [1.9.22_1171]
דירוג: 0.0/5 (0 הצבעות שהתקבלו)
Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

אין תגובות עדיין.. היה ראשון להגיב!

שלח תגובה