10 הכלים הטכנולוגיים ללמידה – ההצבעה!

קיימים מספר בלוגים באנגלית המציעים רשימות של כלים טכנולוגיים המשמשים ללמידה. כך למשל Zaid Ali Alsagoff ערך עוד לפני כ- 4 שנים רשימה של כמעט 200 כלים חינמיים וטכנולוגיות לכל צורך למידה בו אתם עשויים להיתקל. גם באתר Kineo בעמוד המשאבים ללמידה מתוקשבת אנו סוקרים כלים וטכנולוגיות למידה שונים. אך הבלוג אותו רציתי להזכיר הפעם, ואף ללכת בעקבותיו, הוא הבלוג של ג'יין הארט.

ג'יין היא אחת הבלוגריות המובילות בנושא למידה בכלל, ובנושא למידה חברתית בפרט. היא החלה מסורת מוצלחת של סקר לא פורמלי בבלוג שלה בקרב אנשי למידה בארגונים לגבי הטכנולוגיות המובילות שמשמשות אותם ללמידה. את סיכום התוצאות ואת השינויים מדי שנה היא מפרסמת ומציגה לאחר ריכוזן. כך, למשל, תוכלו לראות מה היו 100 הכלים המובילים בין השנים 2007-2011, מי היו המנצחים והמפסידים הגדולים של השנה האחרונה, ואילו כלים הם הטובים ביותר בכל תחום ולכל צורך. אם תרצו, תוכלו גם להוסיף את התייחסותכם ולהשפיע על התוצאות של 2012 (ההצבעה פתוחה  עד ספטמבר).

ברוח גישה זו, אני מתחיל מסורת דומה בעברית ועבור הקהילה בישראל. הכלים הללו יכולים להיות אתרים מסויימים (כגון YouTube), כלי חיפוש (כגון Google), פלטפורמות מסוגים שונים (Twitter או Facebook), תוכנות (Powerpoint), מערכות (כגון Moodle או מערכות ניהול למידה נוספות), אפליקציות יעודיות (כגון Prezi, או Google Earth), וכן מכשירים וכלים נוספים (כגון iPhone, Galaxy, ועוד) – ולמעשה כל מה שמבחינתכם הוא טכנולוגיה ושבעזרתו למדתם (בהצבעה שלי למשל ב- 2011 לרשימה של ג'יין, בחרתי לכלול גם טכנולוגיה מעט ותיקה – הספר המודפס…).

אז אני מכריז בזאת על פתיחת ההצבעה לטכנולוגיות הלמידה המובילות שלכם ב- 2012!!!

הנה הכללים וההנחיות:

  • רשמו לפחות 6 טכנולוגיות/כלים ועד 10
  • סדרו את הרשימה בסדר יורד בחשיבות ובהשפעה עליכם – כלומר מספר 1 הוא המשמעותי ביותר עבורכם, ו- 10 הפחות משמעותי מכל הרשימה
  • עליכם לרשום את שמכם ופרטיכם, על מנת למנוע הצבעות שנועדו להטות את הרשימה
  • אתם יותר ממוזמנים (אך לא חייבים) להרחיב מעט על תוכן הבחירות שלכם וכיצד את משתמשים בכלים
  • ההצבעה תסגר בשבוע האחרון של מאי – וזאת על מנת שאוכל לשתף בתוצאות בכנס הלמידה הארגונית ביוני
אנא הפיצו את הפוסט הזה לכל מכריכם מעולם הלמידה הארגונית. אני כבר סקרן לראות מה תהיינה התוצאות…
VN:F [1.9.22_1171]
דירוג: 5.0/5 (1 הצבעה שהתקבלו)
10 הכלים הטכנולוגיים ללמידה - ההצבעה!, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

אין תגובות עדיין.. היה ראשון להגיב!

שלח תגובה